کعرفی مکانهای جذاب

کعرفی مکانهای جذاب

کعرفی مکانهای جذاب

کعرفی مکانهای جذاب

کعرفی مکانهای جذاب

کلمات کلیدی

قهوه ایلی

تور بدروم ارزان

درخواست وقت سفارت کشور قبرس

تعیین وقت سفارت قبرس برای ویزای تجاری

تعیین وقت سفارت قبرس برای دریافت ویزای توریستی

تعیین وقت سفارت قبرس برای دریافت ویزای تحصیلی

وقت سفارت کشور اوکراین برای روادید تیپ c

مدارک لازم برای اخذ وقت سفارت کشور اوکراین

صدور ویزای اوکراین

دریافت وقت سفارت برای اخذ ویزای توریستی اوکراین

چگونگی دریافت وقت سفارت سوئد از ایران

نحوه خرید وقت سفارت کشور سوئد

دریافت وقت سفارت از کشور سوئد

بررسی مدارک پس از وقت سفارت

چند توصیه برای وقت سفارت کشور لهستان

وقت سفارت لهستان برای ویزای توریستی

مدارک ویزا و وقت سفارت لهستان

ویزا تجاری استونی

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا استونی

انواع ویزا های کشور استونی

وقت سفارت سوئیس در خصوص ویزای توریستی

مدارک وقت سفارت سوئیس

زمان مناسب درخواست وقت سفارت سوئیس

تاثیر دعوتنامه در وقت سفارت سوئیس

دریافت وقت سفارت جهت سفر با هدف های خیرخواهانه و داوطلبانه

دریافت وقت سفارت برای ویزای بازدید خانواده یا دوستان

دریافت وقت سفارت آفریقای جنوبی جهت شرکت در همایش و کنفرانس ها

دریافت وقت سفارت آفریقای جنوبی برای ویزای تحصیلی

وقت سفارت فرانسه برای کار

وقت سفارت فرانسه برای تحصیل

آخرین مطالب
  • ۰
  • ۰


 

طرز تهیه قهوه اسپرسو به صورت تصویری

طرز تهیه قهوه اسپرسو

 

 

 

قهوه اسپرسو یکی از نوشیدنی داغ و از انواع قهوه است که طرفداران زیادی دارد. این قهوه اسپرسو با عبوردادن بخار داغ آب از بین پودر قهوه بدست می اید. در این بخش از سایت فرکافی طرز تهیه قهوه اسپرسو را به شما ارائه میدهیم. امیدواریم از مطالعه این بخش بهره کافی را ببرید و بتوانید خودتان در منزل قهوه اسپرسو تهیه کنید.

نکات مهم برای طرز تهیه قهوه اسپرسو یا اموزش قهوه اسپرسو

طرز تهیه قهوه اسپرسو

به گزارش سایت فرکافی در اولین مرحله برای تهیه قهوه اسپرسو باید یک نوع مناسب از قهوه را انتخاب کنید. درجات مختلف روست قهوه و در نتیجه طعم اسپرسو متفاوت خواهد بود. همچنین به تاریخ روست قهوه و تازگی قهوه دقت کنید. برای تهیه یک قهوه اسپرسوی خوب نباید بیشتر از یک هفته از تاریخ روست آن بگذرد.
طرز تهیه قهوه اسپرسو

البته پیشنهاد میکنیم خودتان در منزل قهوه را اسیاب کند. البته آسیابهای برقی ارزان قیمت و نامرغوب برای اینکار مناسب نیستند و اگر قهوه بد آسیاب شود اسپرسوی شما هم خراب میشود. پس شما باید یا چرخ آسیاب خوب بخرید و یا اینکه از جای مناسبی قهوه روست و آسیاب شده مرغوب را خریداری نمایید تا قهوه اسپرسوی خوبی را بتوانید تهیه کنید.

طرز تهیه قهوه اسپرسو

همچنین یاد اوری می کنیم که برای تهیه قهوه اسپرسو باید از آب تصفیه شده بدون مواد معدنی استفاده کنید و همچنین آب را 90 درجه سانتیگراد گرم کنید. اما آب نباید به نقطه جوش 100 درجه برسد چون قهوه تان خراب میشود.

طرز تهیه قهوه اسپرسو

همچنین برای تهیه قهوه اسپرسو مقدار قهوه باید کافی باشد . نه زیاد و نه کم . 7 گرم برای تک شات و 14 گرم برای دبل شات اسپرسو کافیست.

وسایلی که برای تهیه قهوهاستفاده میکند کاملا خشک باشد . چون رطوبت هم قهوه شما را خراب میکند و ممکن است سبب خروج زودهنگام اسپرسو بشود.

طرز تهیه قهوه اسپرسو

در مرحله فشرده سازی برای تهیه قهوه اسپرسو باید سبد قهوه را سر پر کنید . همچنین شما باید تا سه چهارم آنرا فشرده کنید. در مرحله بعدی دوباره پودر قهوه را بریزید و مجددا توسط تمپر ان را فشار دهید.

در آخر شما باید به اندازه چهار پنجم سبد، پودر فشرده داشته باشید. اگر بیش از حد بفشارید ممکن است اسپرسوی شما طعم گل آلود بدهد همچنین به دستگاهتان فشار می اید  و اسیب می بینید.

طرز تهیه قهوه اسپرسو

اکنون دستگاه را روشن کرده و شروع به تهیه قهوه اسپرسو بکنید.

طرز تهیه قهوه اسپرسو
وسایل لازم برای تهیه قهوه اسپرسو

طرز تهیه قهوه اسپرسو

۱ – دستگاه اسپرسو ساز به همراه پُرتافیلتر

۲ – آسیاب قهوه مناسب

۳ – تمپر قهوه جهت فشرده سازی

۴ – ترازوی دیجیتال کوچک ( در صورت موجود بودن )

۵ – فنجان قهوه شیشه ای

مراحل اصلی طرز تهیه قهوه اسپرسو

برای تهیه قهوه اسپرسو باید دستگاه را روشن کنید و صبر کنید تا حسابی گرم شود.  این گرم شدن با توجه به نوع مواد و دستگاه شما ممکن است بین ۱۰ تا ۳۰ دقیقه طول بکشد. ( دستگاه های خانگی در زمان بین ۱۰ تا ۱۵ ثانیه اکثرا گرم شده اند . )

در مرحله بعدی از طرز تهیه قهوه اسپرسو باید پورتافیلتر خود را سر جای خود (هدگروپ) ببندید و دکمه شروع کار دستگاه را بزنید . با این کار دستگاه شما چند ثانیه کار میکند و آب جوش به صورت عادی خارج خواهد شد.

طرز تهیه قهوه اسپرسو

دلیل اینکار اینست که با انجام این مرحله آب تازه وارد دستگاه میشود و در دستگاه جریان پیدا می کند .

همچنین با این کار کلیه اجزای در ارتباط با قهوه ، هم هدگروپ و هم پرتافیلتر و سایر اجزا داخلی گرم شده و اماده ساخت قهوه اسپرسو میشوند.. پس از قطع کردن جریان آب بهتر است درون پرتا فیلتر و سطح بیرونی هدگروپ را خشک کنید تا همانطور که گفتیم مرطوب نماند. چون رطوبت ممکن است قهوه ما را خراب کند.

در بخش بعدی برای تهیه قهوه اسپرسو باید برای تست کردن درجه آسیاب و پاک شدن اثر قهوه ای که قبلا آسیاب کرده اید چند دانه قهوه را آسیاب کنید. وقتیکه اطمینان پیدا کردید خروجی مورد نظرتان کیفیت دارد شروع به آسیاب کردن قهوه تان بکنید . دقت داشته باشید که بهتر است همیشه به اندازه میزان استفاده تان قهوه را آسیاب کنید . چون قهوه ای که مدتهاست اسیاب شده به درد نمی کند و اصلا خوشمزه نمی شود.

در مرحله بعدی برای تهیه قهوه اسپرسو باید حدود ۱۸ تا ۲۱ گرم از پودر قهوه را درون سبد پرتافیلتر بریزید و با توجه به آموزش روش تمپ کردن که در بالا اشاره شد ان را فشار دهید. بعد از آن می‌توانید با استفاده از انگشت اشاره خود سطح قهوه فشرده شده را تست کنید تا از فشردگی آن مطمین شوید.

در مرحله آخر از طرز تهیه قهوه اسپرسو میتوانید پرتافیلتر را سر سرجای خود درون هدگروپ ببندید و شروع به درست کردن قهوه اسپرسو بکنید.

لازم به ذکر است که اگر دستگاه شما اتوماتیک است با توجه به یک یا دوکاپ بودن پرتافیلتر دکمه مورد نظر را بفشارید تا قهوه شروع به درست شدن کند. باید فنجانتان به اندازه از پیش تعیین شده  برسد.

در غیر این صورت دکمه شروع را بفشارید و پس از رسیدن فنجان به وزن مورد نظرتان دکمه قطع آب را فشار دهید تا قهوه خارج شود و تهیه ان به پایان برسد.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از سایت فرکافی درباره طرز تهیه قهوه اسپرسو تقدیمتان کردیم بهره مند شده باشید. شما میتوانید با تهیه این قهوه لحظاتی شاد را در کنار خانواده تجربه کنید.

طرز تهیه قهوه اسپرسو

  • ۹۶/۰۸/۱۶
  • معرفی مکانهای جذاب معرفی مکانهای جذاب

طرز تهیه قهوه اسپرسو

نظرات (۱)

6/638413---------
یک خبر خوش برای تو دارم چون که بهترین فایل ها رو آماده کردیم
شنیدم دونبال فایلی بودی که پیدا نکردی
نگران نباش برو به وبسایت یکتا فایل پیدا می کنی
http://yektafile.ir
دانلود رایگان نرم افزار های کمیاب برای موبایل و کامپیوتر
دانلود رایگان فایل دانشگاهی و دانش آموزی
دانلود رایگان آموزش ها
توجه کن فقط به مدت یک هفته فایل ها رایگان هستند دیر نشده برو به وبسایت یکتا فایل
حتما این را بخوانید
سایت ها و وبلاک های ایرانی مطالبی که در سایت قرار می دهند یا کپی شده سایت های دیگه هستند یا اینکه جوک وچیستان قرار می دهند اگه می خواهید یک سایت متفاوت رو ببینید به وبسایت یکتا فایل بیایید تمامی فایل های یکتا فایل اختصاص یکتا فایل هستند
http://yektafile.ir

--------6/596817

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی